O spółce

Firma Minox S.A., jest jednym z większych w województwie mazowieckim dystrybutorów materiałów budowlanych i wykończeniowych. Od 20 lat Spółka stale się rozwija, a także żywo reaguje na zmieniające się realia rynku oraz potrzeby swoich klientów.

Z oferty Spółki korzystają zarówno inwestorzy indywidualni, jak i podwykonawcy firm developerskich. Obecnie główny obszar działania Minox S.A. to dystrybucja materiałów budowlanych, takich jak materiały ścienne i elewacyjne, pokrycia dachowe, okna PCV i drewniane, materiały wykończeniowe oraz produkty do wyposażenia wnętrz. Głównymi dostawcami firmy są m.in.: Wienerberger Ceramika Budowlana, Monier, Certus Technologie Budowlane, Norgips, Rockwool, H+H Polska. Ponadto firma współpracuje z około 90 innymi znaczącymi dostawcami, zapewniając tym samym swoim klientom ciągłość i terminowość dostaw.

Jednym z priorytetów Spółki jest stałe utrzymywanie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Dystrybuowane materiały budowlane są atestowane oraz produkowane na bazie surowców naturalnych, co czyni je ekologicznymi i zdrowymi.

Posiadając wysoce wykwalifikowany zespół handlowców Minox zbudował trwałe relacje biznesowe z ponad 50 firmami. W ciągu 20 lat swojej działalności Spółka dostarczała materiały budowlane do realizacji wielu znaczących inwestycji na terenie Warszawy. Warto wymienić choćby zamówienia zrealizowane dla Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Budynków Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej czy ostatnio Stadionu Narodowego w Warszawie oraz prestiżowych osiedli – m.in. Marina Mokotów i Platinum Towers. 

Zamówienia dla tego typu inwestycji niezmiennie potwierdzają solidność i wiarygodność firmy na rynku usług budowlanych i wykończeniowych.

Spółka świadczy także usługi kosztorysowania i poradnictwa budowlanego oraz prowadzi działalnością szkoleniową na rzecz współpracujących z nią firm wykonawczych. Dysponując specjalistycznymi samochodami samowyładowczymi z dźwigami oferuje ponadto usługi transportowe wraz z rozładunkiem.

Minox S.A. to także działalność społeczna. Firma regularnie wspomaga „Monar” oraz uczestniczy w działaniach, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie domów dziecka.

W styczniu 2010 roku Minox S.A. podpisała umowę z wiodącą na rynku materiałów budowlanych Grupą Zakupową PSB. Jest to największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. Dzięki temu Spółka znacznie poszerzyła swoją ofertę oraz otrzymała zdecydowanie lepsze warunki zakupu towarów, zarówno pod względem cen jednostkowych jak i terminów płatności.

Obecnie Minox to dwa duże oddziały oraz market budowlany „PSB-Mrówka”. Wszystkie placówki zlokalizowane są na terenie Warszawy, osiedle Białołęka.

KONTAKT :

MINOX S.A.

ul.Echa Leśne 58, Warszawa

tel. 22 614 43 55, 614 43 16

info@minox.com.pl