Na co zwrócić uwagę przy wyborze dmuchanego zamku dla dzieci?

Zabawa na dmuchanych konstrukcjach to jedna z ulubionych form spędzania czasu dzieci – zarówno przedszkolaków, jak i starszych. Jeśli planujesz zakup dmuchańca na imprezy plenerowe lub jako atrakcję w miejscowości turystycznej, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Ulubiona aktywność uczestników

Obecnie dmuchane zamki dostępne są w wielu różnych wariantach tematycznych. Kolorowe klocki, wyścigi samochodowe, dżungla, cukierki, farma, potworki czy morskie głębiny to tylko niektóre z motywów, które mogą pojawić się w takiej konstrukcji. Wybór dmuchańca zwykle zależy od różnych czynników – grupy docelowej, zainteresowań uczestników, a nawet miejsca, w którym ma pojawić się konstrukcja. Na przykład nad morzem lub w pobliżu wodnego zoo świetnie sprawdzi się dmuchaniec z motywem bajkowych morskich stworów. Na evencie dla pasjonatów motoryzacji rozrywkę dzieciom zapewni dmuchany zamek w formie monster trucka itp.

Wizualna atrakcyjność

Spośród szerokiej oferty dmuchanych zamków wybierz taki, który już z daleka przyciągnie wzrok małych klientów. Kolorowa konstrukcja wyróżni się z tłumu innych atrakcji, nawet jeśli pojawi się w intensywnie uczęszczanym miejscu. Czym bardziej oryginalny motyw, tym lepiej!

Wielkość konstrukcji

Dmuchane zamki dostępne są w różnych rozmiarach. Pamiętaj, że można je z powodzeniem zainstalować zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniu, np. w sali zabaw. W pierwszym przypadku zapewne dysponujesz sporą przestrzenią – wtedy lepiej wybrać duży zamek, ponieważ pomieści on jednocześnie większą liczbę uczestników. W przypadku zamkniętych obiektów warto dobrze sprawdzić, ile maksymalnie miejsca może zająć konstrukcja, by dostosować jej rozmiar do warunków.

Jakość i bezpieczeństwo

Każdy zamek dmuchany powinien mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Koniecznie je sprawdź przed zakupem. Zwróć też uwagę na jakość materiału, z którego konstrukcja została wykonana. Wytrzymałe PVC o solidnych łączeniach z powodzeniem zniesie intensywną eksploatację, dzięki czemu posłuży właścicielowi dłużej, a uczestnikom zagwarantuje bezpieczną zabawę.

Wysokiej jakości dmuchane zamki są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych oraz zmienne warunki pogodowe. Dodatkowo są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Należy bowiem pamiętać, że zabawki tego typu dość szybko się brudzą i trzeba je okresowo myć.

Opieka posprzedażowa

Wybierając dmuchany zamek od sprawdzonego dostawcy, masz pewność profesjonalnej opieki posprzedażowej. Na przykład polski producent dmuchańców Gangaru zapewnia 2-letnią gwarancję dla oferowanych dmuchanych zamków. Nauka montażu odbywa się za pomocą krótkiego filmu instruktażowego online. Solidne wsparcie techniczne daje pewność długiego użytkowania zgodnie z zaleceniami właściwymi dla konkretnego produktu. Taki dmuchany zamek to świetna zabawa dla dzieci, a dla organizatora – realny zysk w sezonie i poza sezonem!