4 kroki do udanej drogi do utraty wagiUtrata masy ciała nie zawsze jest łatwa, ale zerwanie z nawykiem niezdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych może być świetnym pierwszym krokiem. Wielu osobom łatwiej jest rozpocząć odchudzanie, zastępując złe nawyki, które są źródłem stresu, nowymi zdrowymi zachowaniami. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcą schudnąć. Są tacy, którzy chcą czuć się pewnie i atrakcyjniej, inni chcą być zdrowi, a jeszcze inni chcą po prostu żyć długo.

Zidentyfikuj, co Cię powstrzymuje

Udane zmiany stylu życia to znacznie więcej niż tylko utrata wagi. Są procesem, który zajmuje dużo czasu i wysiłku. Kluczem do znalezienia tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, jest ustalenie, co najbardziej Cię motywuje, a następnie poświęcenie temu większości czasu. Nie powinniśmy zapominać, że jesteśmy ludźmi z emocjami i uczuciami, które są siłą napędową naszych decyzji. Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć problemy z utratą wagi, ale najczęstsze z nich to:

  • Nie masz czasu na planowanie posiłków i treningów
  • Nie masz wystarczającej motywacji, aby trzymać się diety
  • Jesteś przytłoczony liczbą dostępnych planów dietetycznych
  • Twoja siła woli jest zbyt niska i nie możesz powstrzymać się od jedzenia fast foodów.

Historie sukcesu są nie tylko inspirujące, ale także pomocne. Możemy się wiele nauczyć z doświadczeń innych ludzi, a czasami wystarczy usłyszeć, że to, co robimy, jest właściwe. Sieć wsparcia to grupa ludzi, którzy przeszli przez to samo doświadczenie co ty i są chętni do pomocy. Mogą być w stanie odpowiedzieć na twoje pytania, udzielić porady, a także zapewnić wsparcie emocjonalne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jak wrócić na właściwe tory, jeśli Twoja dieta się rozpadnie?

Kiedy dieta się rozpada, może być trudno wrócić na właściwe tory. Ale możesz to zrobić na kilka sposobów. Najlepszym sposobem na powrót na właściwe tory jest zrobienie sobie przerwy od planu żywieniowego i skupienie się na swoim zdrowiu przez kilka dni. Jeśli czujesz, że przytyłeś lub nie potrafiłeś jej schudnąć, być może nadszedł czas na zmianę diety. Jeśli nie jesteś w stanie zmienić diety po wypróbowaniu różnych metod, może nadszedł czas na interwencję lekarza lub dietetyka, który pomoże Ci znaleźć to, co najlepiej pasuje do Twojego typu ciała i stylu życia.