Kryptowaluty - przyszłość płatnicza, która jest bliskoPrzy tak dużym hałasie wokół kryptowalut, może być trudno uzyskać jasny obraz tego, co się dzieje. Czytając wiadomości kryptowaluty o zmienności rynku, hakach i zbliżających się regulacjach, może się wydawać, że nie widać zbyt wiele światła. Jednak pod całym tym szumem zidentyfikowaliśmy kluczowe trendy, które wyłaniają się dla przyszłości płatności: Płatności rekurencyjne, Cyfrowe Beacony, Płatności kryptowalutowe, Mobilne aplikacje płatnicze, Zakupy online za pomocą tokenów kryptowalutowych, Inteligentne kontrakty i Kryptowalutowe karty płatnicze. Te kluczowe trendy będą kształtować przyszłość płatności.

Nowe sieci graczy zbudowane na szczycie blockchaina zmienią grę

Nowe sieci graczy zbudowane na szczycie blockchaina zmienią grę. Dziś gracze tacy jak Apple Pay, Samsung Pay i Venmo, a także inni, konkurują ze sobą, aby być go-to cyfrową metodą płatności na rynku. Kiedy wszyscy ci gracze znajdą się we wspólnej sieci blockchain, będą mogli dzielić się informacjami i współpracować. To zmieni grę, ponieważ będą mogli budować nowe sieci graczy i ekosystemy, które będą bardziej bezpieczne i tańsze w użyciu. Pierwszą z tych nowych sieci będzie sieć łącząca Apple Pay, Samsung Pay i Venmo. Trzej gracze nawiązali współpracę, aby stworzyć jedną sieć płatności, zwaną Joint Payments Network (JPay), która pozwoli użytkownikom dokonywać zakupów za pomocą dowolnej z trzech aplikacji. Co więcej, sieć JPay ma być interoperacyjna, co oznacza, że użytkownicy będą mogli dokonywać płatności z jednej sieci do drugiej. Oznacza to, że jeśli dokonasz zakupu za pomocą Venmo, będziesz mógł go rozliczyć za pomocą Apple Pay lub Samsung Pay.

Konsumenci będą wymagać od swoich banków większej przejrzystości i lepszych doświadczeń użytkownika

Konsumenci będą wymagać od swoich banków większej przejrzystości i lepszego user experience. W przeszłości klienci nie byli zbyt wymagający, jeśli chodzi o user experience ich banku. Banki mogły więc sprawić, że doświadczenia te były bardzo podstawowe i w ogóle nie skupiały się na kliencie. Obecnie jednak, wraz z rozwojem fintechów, klienci wymagają bardzo wysokiego poziomu funkcjonalności i doskonałego doświadczenia klienta. Banki będą więc zmuszone do podniesienia swojej gry i zapewnienia lepszych usług, aby utrzymać swoich klientów. Będzie to miało miejsce zwłaszcza na rynkach, na których fintechy robią ogromne postępy. Na przykład w Indiach rozwój technologii mobilnych i cyfrowych napędza społeczeństwo bezgotówkowe.

Małe firmy staną się darmowymi dostawcami punktów sprzedaży dzięki aplikacjom mobilnym i zunifikowanym programom lojalnościowym

Małe firmy staną się darmowymi dostawcami punktów sprzedaży dzięki aplikacjom mobilnym i zunifikowanym programom lojalnościowym. Małe firmy coraz częściej sięgają po aplikacje mobilne, aby zarządzać swoim biznesem i przyjmować płatności. Aplikacje mobilne i zunifikowane programy lojalnościowe będą wykorzystywane przez małe firmy do odblokowania nowych źródeł przychodów. Będą one oferować klientom punkty lojalnościowe, które można wymienić na przedmioty lub usługi; punkty będą dostarczane przez zewnętrzny program nagród. Większość tych programów lojalnościowych będzie zbudowana na technologii blockchain, co pomoże stworzyć bardziej bezpieczne doświadczenie dla klientów.

Podsumowując, spodziewamy się, że trendy związane z kryptowalutami będą kluczowymi motorami zmian w ekosystemie płatności. Trendy te obejmują technologię blockchain umożliwiającą nowe sieci graczy i transakcje bez zaufania oraz tokenizację będącą kluczową cechą płatności opartych na blockchain.

Oczekuje się, że te trendy zwiększą adopcję technologii blockchain i kryptowalut przez przedsiębiorstwa i konsumentów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, te trendy dają Ci możliwość uruchomienia swojej działalności w nowy sposób, który jest bardziej bezpieczny i tańszy.