Jak znaleźć partnera: Poradnik dla singliIstnieje wiele badań pokazujących korzyści płynące z bycia w szczęśliwym, zaangażowanym związku. Partnerstwo może sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy, empatyczny i ufny, a także szczęśliwszy i zdrowszy. Jednak znalezienie idealnego partnera może być trudne. Przy tak wielu potencjalnych partnerach tam, gdzie jest najlepsze miejsce do szukania miłości? Jak znaleźć kogoś, kto chce tego samego od partnerstwa, co ty? Jak znaleźć kogoś, z kim dzielisz wystarczająco dużo wspólnych zainteresowań, aby nie znudzić się? Jak znaleźć kogoś, kto nie będzie miał nic przeciwko życiu w twoim małym mieszkaniu bez drugiej sypialni, ale także zrozumie, kiedy twoi rodzice przyjdą z wizytą?

Idź tam, gdzie twoja grupa docelowa najprawdopodobniej spędza czas

Czy masz na myśli konkretny typ osób? Gdzie spodziewałbyś się ich obecności? Czy chcesz kogoś zainteresowanego sztuką, nauką lub muzyką? Jeśli tak, sprawdź lokalne muzea, galerie sztuki i miejsca muzyczne. Jeśli chcesz kogoś, kto podziela twoje zainteresowanie filozofią, idź do parku i usiądź na ławce z książką na ten temat.

  • Wszędzie tam, gdzie ludzie o zainteresowaniach, których szukasz, mogą się spotykać i wchodzić ze sobą w interakcje, udaj się tam i postaw się w samym środku.
  • Jeśli chcesz znaleźć kogoś, kto podziela twoje przekonania polityczne, dołącz do partii politycznej lub chodź na wydarzenia polityczne.

Jeśli chcesz kogoś, kto podziela twoją wiarę, chodź na nabożeństwa religijne. Jeśli chcesz kogoś, kto podziela twoją miłość do sportu, idź do areny sportowej lub baru sportowego. Jeśli chcesz kogoś o określonym pochodzeniu etnicznym, idź na wydarzenia, które mogą przyciągnąć ludzi o tym pochodzeniu kulturowym.

Nawiązuj kontakty z ludźmi, których chcesz poznać.

Znajdź kogoś, z kim chciałbyś rozpocząć relację. Zapytaj ją, czy chciałaby się zaprzyjaźnić. Jeśli tak, zaprzyjaźnij się z nimi. Zapraszaj ich od czasu do czasu na kawę lub na kolację. Zaproś ją do spędzenia z tobą czasu, czy to będzie wyjście na mecz piłki nożnej, na wykład, do kina, czy na grę w squasha. Jeśli ktoś bardzo Ci się podoba, zaproś go na randkę. Bądź autentyczny z ludźmi, których spotykasz. Bądź sobą i pozwól swojemu potencjalnemu partnerowi zorientować się, jak wygląda Twoje życie. Bądź cierpliwy. Znalezienie właściwej osoby wymaga czasu. Bądź otwarty na nowe przyjaźnie i związki, ale nie traktuj randek jako głównego celu. Najlepszym sposobem na znalezienie partnera jest udanie się tam, gdzie najprawdopodobniej przebywa Twoja grupa docelowa oraz nawiązanie kontaktów z ludźmi, których chcesz poznać. Zadbaj o siebie, abyś czuł się pewny siebie, zrelaksowany i gotowy na znalezienie miłości, i nie polegaj wyłącznie na randkach online. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wyjść tam, być sobą i cieszyć się poszukiwaniem miłości!