Rośliny i kwiaty do każdej przestrzeniPosiadanie roślin i kwiatów w domu może znacznie poprawić twój nastrój i pomóc ci się zrelaksować, ale nie wszystkie rośliny są dobre dla środowiska wewnętrznego, czyli tam, gdzie mieszka większość ludzi. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie rośliny do swojej przestrzeni, aby nie sprawiały, że w domu będzie jeszcze bardziej duszno niż jest. Niektóre rośliny, takie jak orchidee, wymagają specjalnej opieki, co oznacza, że będziesz musiał dostosować swoje środowisko wewnętrzne, aby upewnić się, że mogą się rozwijać. Biorąc pod uwagę wszystkie sposoby, w jakie możesz skorzystać z posiadania roślin w pomieszczeniach, nie ma powodu, aby nie dodać ich do swojego domu.

Dodaj rośliny wewnętrzne

Jeśli wolisz uprawiać własne rośliny w pomieszczeniach, istnieje wiele z nich z niesamowitymi korzyściami. Na przykład rośliny aloesowe są świetne do oczyszczania powietrza i zmniejszania poziomu stresu. Kiedy je podlewasz, rośliny uwalniają związki, które mogą pomóc złagodzić choroby skóry, takie jak łuszczyca i egzema. Jeśli lubisz wygląd roślin pająków, możesz również skorzystać z ich właściwości oczyszczania powietrza: Są świetne do usuwania chemikaliów z powietrza, w tym benzenu, formaldehydu i trichloroetylenu - związków chemicznych, które mogą powodować stres i niepokój.

Jeśli lubisz wygląd orchidei, możesz również czerpać z nich korzyści: Orchidee są świetne do oczyszczania powietrza i usuwania toksyn z powietrza. Są również świetne do poprawy nastroju i zmniejszenia niepokoju. Istnieje wiele innych rodzajów roślin wewnętrznych, które oczyszczają powietrze i dodają piękna do Twojego domu. Możesz wybrać rośliny w oparciu o swoje potrzeby i osobisty gust.

Przytulne meble w pobliżu okien

Umieszczając meble w pobliżu okien, możesz stworzyć ciekawy wizualnie wygląd, jednocześnie blokując światło zewnętrzne i hałas. Blokowanie światła wpadającego z okien to dobry sposób na stworzenie przytulnej atmosfery, zwłaszcza jeśli użyjesz kolorowych tkanin i mebli pasujących do Twojego stylu. Możesz również użyć wielu roślin wewnętrznych, aby stworzyć wizualnie piękny wygląd podczas blokowania światła z okien. Możesz wybrać meble, tkaniny i rośliny w zależności od osobistego stylu i potrzeb. Na przykład, jeśli mieszkasz w głośnej dzielnicy i chcesz zmniejszyć hałas lub jeśli nie masz wielu okien w swoim mieszkaniu, możesz użyć mebli, aby zablokować światło z okien.